درباره سايت

موضوعات

آرشیو مطالب

نویسندگان
بنر سايتچگونه بتوانیم به تمام خواسته هایمان برسیم(زندگی رویایی)

در درون همه انسانها قدرتی عظیم بنام ضمیرناخوداگاه وجود دارد که با ان میتوان بصورت غیر قابل تصور به تمام خواسته هایمان برسیم. این نیرو قدرت تشخیص خوب را از بد ندارد و مانند کودکی می ماند که وسیله جادویی در دست دارد و هر چه را بشنود همان را انجام میدهد و برایش مهم نیست که ویرانی به وجود می اید یا ابادانی.

پس باید در برخورد با این نیروی درونمان  محتاط باشیم و زبان ارتباط با او را بدانیم تا بتوانیم به تمام خواسته هایمان برسیم.


در درون همه انسانها قدرتی عظیم بنام ضمیرناخوداگاه وجود دارد که با ان میتوان بصورت غیر قابل تصور به تمام خواسته هایمان برسیم. این نیرو قدرت تشخیص خوب را از بد ندارد و مانند کودکی می ماند که وسیله جادویی در دست دارد و هر چه را بشنود همان را انجام میدهد و برایش مهم نیست که ویرانی به وجود می اید یا ابادانی.

پس باید در برخورد با این نیروی درونمان  محتاط باشیم و زبان ارتباط با او را بدانیم تا بتوانیم به تمام خواسته هایمان برسیم.

یکی از چیزهایی که باید بدانیم اینست که او تمام صحبتها و احساسات و نگرانی هایمان را به عنوان دستور تلقی می کند و انها را انجام میدهد.پس باید همیشه مواظب گفتار و احساساتمان باشیم و هیچگاه از افعال منفی استفاده نکنیم و همیشه مثبت اندیش باشیم.

در اولین قدم باید از اتفاقات نا خوش ایند دور بمانیم و در مرحله بعد زندگیمان را انگونه که می خواهیم به شاهکار هنری تبدیل کنیم. برای دور ماندن از اتفاقات بد باید توجه کنیم همیشه مثبت اندیش باشیم و نگرانیها را از خود دور کنیم و هیچگاه و هیچگاه و هیچگاه منفی فکر نکنیم

اگر نمی توانید مثبت فکر کنید حداقل منفی فکر نکنیدو یا اصلا فکر نکنید

چون در غیر اینصورت مانند اهن ربایی میشوید که اتفاقات منفی را بسوی خود جلب میکنیدو این چیزی نیست که کسی بخواهد ولی اکثر اوقات بدون اینکه بدانیم چنین میکنیم و نگران اینده بودن و ترسیدن از چیزهایی که معلوم نیست که اتفاق بیفتد جزیی از زندگی روزمره ما شده است و متاسفانه علت اکثر ناملایماتی های زندگی اینگونه افکار منفی و نگران میباشد.

پس در قدم اول باید سعی کنیم  مثبت اندیش باشیم و از افعال مثبت استفاده کنیم و منتظر انها بمانیم

و اطمینان داشته باشیم با کمک نیروی جادویی خویش (ضمیرناخوداگاه)به هر انچه میخواهیم میرسیم.

این اولین تمرین برای رسیدن به زندگی رویایی میباشد:

مثبت اندیشیدن و نگران نبودن

باید دقت نمود که این امر مستلزم تمرین و مراقبت همیشگی میباشد  که در ادامه این سلسه بحثها به چگونگی این تمرینها و استفاده از تصاویر ذهنی برای سریعتر رسیدن به هر انچه میخواهیم ( زندگی رویایی )و زندگی نامه افراد موفق که با استفاده از این تکنیکها زندگیشان را از بدترین حالت به شاهکار هنری تبدیل کردند اشاره خواهیم کرد

«اگر قرار باشد جمله‌ای را انتخاب کنم تا با آن تمامی ‌پند و اندرزم را بیان کرده باشم، فقط خواهم گفت: هرگز نگــذار افکار بد به ذهنت راه یا‌بد!»          کنفوسیوس

زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکی
که همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتن آن را از بین میبرد . . .
اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود ، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

باد می وزد
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب باد
تصمیم با تو است

 

     در مطلب بالا از اهمیت مثبت اندیشی و اثرات ان در زندگیمان نوشتیم و گفتیم برای اینکه از شر نگرانیها و افکارمنفی نجات یابیم و نگرش مثبت به تمام زوایای زندگیمان داشته باشیم احتیاج به مراقبت و تمرین داردو ثمره این تمرینات در گفتار و رفتارمان تجلی میکندوبازتاب ان در زندگیمان رخ می نمایاندوما مانند اهن ربایی می شویم که فقط اتفاقات مثبت را به طرف خود جذب می کنیم.

     حال باید توجه کنیم که بدون داشتن ایمان و اطمینان به اینده خوب و رویایی و تصویر ذهنی ان مثبت اندیشی و نداشتن نگرانی ممکن نخواهد بودو مثبت اندیشی و ایمان لازم و ملزوم همدیگر هستند.برای رسیدن به این ایمان باید از جملات تاکیدی مثبت استفاده کرد و در این بین رابطه معنوی خود را با خدای مهربان قویتر کنیم:

 

     هم اکنون عشق الهی هر گونه اوضاع و شرایط نا درست را در ذهن و تن و امورم نیست

 

     و نابود می کند. عشق الهی قدرتمندترین عنصر عالم است و هر چه را که از جنس خود

 

      نباشد از بین می برد.

 

     و سپس جمله تاکیدی مثبت خود را بگویید مانند: امروز بهترین روز من است وبرایم  پر از فرصتهای عالی میباشد و یا نظایر این جملات که مطابق با خواسته مان باشد.باید توجه شود این جملات را با صدای بلند و ازاعماق وجودمان چند بار تکرار کنیم تا ضمیر ناخوداگاهمان انها را دریافت کند و معجزه بیافریند

        بهترین زمان برای انجام این تمرین قبل از خواب و پس از بیداری می باشد.              

     حال اگر این جملات تاکیدی همراه با تصاویر ذهنی عمیق و پر احساس باشد قدرت ان صد چندان میشود چون ضمیر ناخوداگاه ما شدیدا به تصویر ذهنی و احساسات حساس میباشد و سریعا در مقابل ان جواب می دهد و این جواب یعنی رخ دادن معجزه و رسیدن به خواسته مان (هر چند ناممکن)

     در کتاب قدرت فکر(جوزف مورفی) در این مورد و نتایج حاصل از ان داستانهای واقعی بیان شده

نوشته شده توسط رضا خفن در چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ نظرات () | لینک ثابت مطلب
آمار وبلاگ
نظرسنجيساسان اس ام اسکامل ترین آرشیو اس ام اس